Karl Kristoffersen. Tre figurer. (3)
Karl Kristoffersen f. 1943. Nuuk. Tre figurer af fedsten forstillende kvinde med barn, mand samt kravlende mand på jagt. Alle sign. Karl. Højde fra 13 - 4,5 cm. cd
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 6 dage 23 timer 45 minutter 41 sekunder