Josef Josefsen. Fanger med sæl
Josef Josefsen (1914-1984) . Fanger med sæl. Sodet fedtsten samt rem af skin. Utydelig sign. H 12,5 cm. L. 34,5 cm. D. 12,5 cm. Erhvervet i 1969. cd
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 7 dage 0 timer 3 minutter 8 sekunder