Dorthe Kristoffersen. To mænd
Dorthe Kristoffersen (1906 - 1976). Nuuk. To mænd. Fedtsten sodet sort. Sign. DK. H. 15 cm. L. 11 cm. D. 7 cm. cd
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 6 dage 22 timer 22 minutter 53 sekunder