Dorthe Kristoffersen. Mand med barn
Dorthe Kristoffersen (1906 - 1976). Nuuk. Mand med barn. Fedtsten sodet sort. Sign. DK. H. 15 cm. L. 8 cm. D. 9 cm. cd
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 7 dage 1 time 7 minutter 57 sekunder