Dorthe Kristoffersen. Kvinde i leg med barn
Dorthe Kristoffersen (1906 - 1976). Nuuk. Kvinde i leg med barn. 1970. Fedtsten sodet sort. Sign. DK. H. 13 cm. L. 10 cm. D. 5 cm. cd
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 6 dage 21 timer 33 minutter 38 sekunder
DKK 650