Vilhelm Arnesen: Badende drenge og fiskere i Øresund udfor Kronborg
Vilhelm Arnesen (1865-1948): Badende drenge og fiskere i Øresund udfor Kronborg, sign. Vilh. Arnesen 1939. Olie på lærred, 80 x 63 cm, med ramme 98 x 79 cm.