Emanuel A. Petersen cd. Maleri, olie på lærred. Tuborg havn.
Emanuel A. Petersen (1894-1948) Maleri, olie på lærred, marineparti fra Tuborg havn. På blændramme betegnet med bly "Tuborg havn i gråvejr" . Mål: 24 x 39 cm. (37 x 50) Sign. EM. AP. Fremstår med lille farvebortfald.
Auktionen afsluttes: 12. nov. 2024 19:32
11 dage 11 timer 6 minutter 41 sekunder