Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.
Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred, motiv af munk siddende ved gravhøj, læsende i biblen. Sign. samt dateret Julius Moser, 1844. I samhørende ramme i forgyldt træ og gesso. Mål: 57x68 cm. (77x87) Enkelt fine krakeleringer.
Slutter om 4 dage 22 timer 44 minutter 43 sekunder
DKK 3.400