Torstein Flatøy for Bahus A/S. Sæt på fire stole, model 'Concorde' (4)
Torstein Flatøy (f. 1951). Sæt på fire spisestole med stel af forkromet stål, ryg af formbøjet hvidlakeret træ, sæder betrukket med uld. Fremstillet hos Bahus A/S, model 'Concorde'. H. 107 Sh. 47 cm. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 21 timer 8 minutter 22 sekunder