David Rowland. Stabelbare spisestole, model 40/4 (12)
David Rowland. Stabelbare spisestole med sæde og ryg af formbøjet fineret asketræ, stel af forkromet stål. Formgivet i 1964. Fremstillet hos Howe, model 40/4. Sh. 44,5 cm. Fremstår med brugsspor herunder ridser og mindre finerafslag. (12)
Slutter om 4 dage 21 timer 26 minutter 37 sekunder