Folke Pålsson FDB stole model J-77 (4)
Folke Pålsson. Sæt på fire spisestole med tremmerygge. H. 78, Sh. 43 cm. Fremstillet og mærket hos FDB Møbler, model 'J-77'. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afskalninger. Stolene er grå, men en er senere malet sort. (4)
Slutter om 21 timer 31 minutter 51 sekunder