Vurdering

Vejle

6497687

To lommeurkæder af forgyldt metal med vedhæng af 18 kt. guld i form af medaljon udført som bog med plads til to billeder. Vægt vedhæng: ca. 6,3 gr. L. lommeurkæder: ca. 34 og 46 cm. Fremstår med brugsspor. (3)

Aagaard. Solitaire vedhæng af 14 kt. guld m/ diamant ca. 0,15 ct. m/ halskæde af forgyldt sterlingsølv.

Odense 21. nov.

Vurdering

Pure Leaf. Samling smykker (28)
København 18. nov.

Vurdering

Vejle 19. nov.

Vurdering

3.000

1.800

Fransk Charles X kaminur af forgyldt og mørkpatineret bronze, ca. 1840
København 19. nov.

Vurdering

1.500

Hørsholm 15:51

Vurdering

5.200

To thailandske Buddha figurer af forgyldt træ, 1900-tallet (2)
København 20:06

Vurdering

1.200

Japy Fréres & Cie. Fransk kartelur i Louis Seize-form, 1800-tallet
Vejle 19. nov.

Vurdering

3.400

Dame lommeur 'Cylindre Huit' af 18 kt. guld med nøgle.
Aarhus 18. nov.

Vurdering

7.200

5.400

Et par lysestager af bronze, 1800-tallets slutning (2)
Hørsholm 19. nov.

Vurdering

900

Sevres: Lille urgarniture af overglasurdekoreret porcelæn, 1900-tallets første halvdel (3)
Hørsholm 19. nov.

Vurdering

1.200

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, 18 kt. guld og stål
Roskilde 20. nov.

Vurdering

11.500

9.000

Vejle 21. nov.

Vurdering

Roskilde 20. nov.

Vurdering

15.500

12.000

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, 18 kt. guld og stål
Roskilde 20. nov.

Vurdering

13.000

9.600

Gilbert Albert for Omega 'Mailles d'Or'. Sjælden dameur i 18 kt. guld, ca. 1964
Vejle 18. nov.

Vurdering

9.000

7.000

Pure Leaf. Samling smykker, sort forgyldt samt belagt med med 18 kt. guld og hvidguld (9)
København 19. nov.

Vurdering

850

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref. 196.1114
Roskilde 20. nov.

Vurdering

31.000

22.000