Aagaard. Solitaire vedhæng af 14 kt. guld m/ diamant ca. 0,15 ct. m/ halskæde af forgyldt sterlingsølv.

Vurdering

Odense

6496767

Aagaard. Solitaire 6 grab vedhæng af 14 kt. guld prydet med en brillantsleben diamant på 0.15 ct., farve: Wesselton, klarhed: PI, stemplet AKZ 585 0,15 ct. & AKZ 925, vedhæng L. 14 mm & kæde af forgyldt sterling L. 43 cm. Vedhæng vægt: 0,9 gr. Kæde vægt: 1,2 gr.

Vejle 19. nov.

Vurdering

3.000

2.200

Aalborg 17. nov.

Vurdering

2.400

1.300

Pure Leaf. Samling smykker (28)
København 18. nov.

Vurdering

Aalborg 17. nov.

Vurdering

2.400

Brillant solitairevedhæng af 14 kt. ca 1.02 ct
København 21. nov.

Vurdering

6.400

4.600

Penta Preziosi. Halskæde i 18 kt. hvidguld med integreret brillantvedhæng, 0.53 ct.
Vejle 18. nov.

Vurdering

9.000

7.600

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.
Aalborg 17. nov.

Vurdering

2.200

Aalborg 17. nov.

Vurdering

2.200

Aalborg 17. nov.

Vurdering

2.200

1.000

Aalborg 17. nov.

Vurdering

Aalborg 17. nov.

Vurdering

2.200

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0,30 ct.
Aalborg 17. nov.

Vurdering

2.400

Dame lommeur 'Cylindre Huit' af 18 kt. guld med nøgle.
Aarhus 18. nov.

Vurdering

7.200

5.400

Sort gummikæde med vedhæng af 8 kt. guld med diamant
Aarhus 18:25

Vurdering

6.400

A. Halberstadt, Th. Marthinsen m.m. Samling div. bestik af sølv & sterlingsølv. (18)
Odense 22. nov.

Vurdering

Georg Jensen årsskeer og gafler, 8 gafler og 8 skeer, de fem i sæt
Hørsholm 19. nov.

Vurdering

1.700

Etui/ tabatière samt to sukkertænger af sølv og sterlingsølv (3)
Vejle 22. nov.

Vurdering

1.500

Baccarat. Halscollier af 18 kt. guld med vedhæng 'Fleurs de Psydélic' (2)
Vejle 21. nov.

Vurdering

11.000

8.600

Odense 18. nov.

Vurdering

1.500

Diamanthalskæde med hvide og fancy farvede diamanter, ca 2.98 ct. IGI og GIA rapport medfølger
København 21. nov.

Vurdering

15.500

105.000

Vejle 20:58

Vurdering

3.000

2.200