To thailandske Buddha figurer af forgyldt træ, 1900-tallet (2)

Vurdering

København

6495121

To thailandske Buddha figurer af forgyldt træ, indlagte med farvede flusser, fastmonterede på stande af træ, 1900-tallet. H. (inkl. stand) 141-166 cm.
Fremstår med alderstegn i form af slitage i forgyldning og tørrevner i træ; én Buddha figur med afslag på hånd. (2)

Thailandsk figur af forgyldt bronze.

Odense 12. nov. 20:19

Vurdering

850

Italiensk lysekrone af forgyldt metal, 1900-tallet
Hørsholm 12. nov. 19:40

Vurdering

1.200

Rokokospejl i ramme af forgyldt træ og gesso, omkr. 1770
Vejle 18:33

Vurdering

Facetslebent spejl af forgyldt træ prydet med roser
Aarhus 12. nov. 17:00

Vurdering

Orientalsk sofabord med cloisonneplaketter m.fl., 1900-tallet (2)
Roskilde 12. nov. 19:31

Vurdering

Hørsholm 15. nov. 15:51

Vurdering

5.200

2023-1500 Samling ravringe  af sterling sølv (6)
København 14. nov. 20:40

Vurdering

800

Giacomo Leonardis (1723-1794) efter Giulio Carpioni (1613-1678): Bacchanal, Silens fest, radering, 1764
Hørsholm 15. nov. 15:27

Vurdering

Ubekendte kunstnere. Samling miniaturemalerier i rammer af hhv. forgyldt træ og ben, 1800-/1900-tallet (16)
København 15. nov. 19:24

Vurdering

Spejl med ramme af forgyldt træ og gesso, top med krone
Hørsholm 15. nov. 16:46

Vurdering

Japy Fréres & Cie. Fransk kartelur i Louis Seize-form, 1800-tallet
Vejle 12. nov. 19:47

Vurdering

3.400

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.
Odense 11. nov. 15:21

Vurdering

5.200

3.400

Vejle 10. nov. 20:43

Vurdering

3.000

3.000

2023-1500 Fem ravringe og en smaragdring af sølv og forgyldt sølv (6)
København 14. nov. 18:39

Vurdering

800