Vincennes et Cie.: Konsolur, forgyldt bronze, 19. årh.s midte

Vurdering

DKK 5.200

Hørsholm

6494924

Vincennes et Cie.: Konsolur, forgyldt bronze, 19. årh.s midte. Høj sokkel med ornamentbånd. Topfigur i form af stående ung mand med net ved et kors. H. 38, B. 28 cm. Værket med stempel 'Medaille d'argent Vincennes & Cie'.
Pendul og nøgle medfølger, der garanteres ikke for værkets funktionalitet.

Japy Fréres & Cie. Fransk kartelur i Louis Seize-form, 1800-tallet

Vejle 12. nov. 19:47

Vurdering

3.400

Japy Freres: Fransk kaminur af forgyldt bronze
Hørsholm 18:42

Vurdering

850

Et par forgyldte bronzelysestager i rokoko-stil, 1800-tallets midte (2)
Vejle 18:46

Vurdering

Italiensk lysekrone af forgyldt metal, 1900-tallet
Hørsholm 12. nov. 19:40

Vurdering

1.200

Et par forgyldte bronzestager i rokokostil, 1800-tallets midte (2)
Vejle 18:37

Vurdering

Dame lommeur 'Cylindre Huit' af 18 kt. guld med nøgle.
Aarhus 18:56

Vurdering

7.200

5.400

To thailandske Buddha figurer af forgyldt træ, 1900-tallet (2)
København 15. nov. 20:06

Vurdering

To lommeurskæder af forgyldt metal med vedhæng af 18 kt. guld (3)
Vejle 10. nov. 20:43

Vurdering

3.000

3.000

To standure i kasser af hhv. eg/nød og fyr, 1700-tallet (2)
København 15. nov. 20:40

Vurdering

Lemania. Vintage herreur i stål med roséguldkappe, ca. 1960
Vejle 14. nov. 20:53

Vurdering

3.000