Omega: De Ville ur af forgyldt stål. Quartz værk. Lænke af 14 kt. guld.

Vurdering

DKK 10.500

Hørsholm

6493950

Omega: De Ville ur af forgyldt stål. Quartz værk. Gylden skive med gyldne visere og stregindeks. Lænke af 14 kt. guld. Diam. 23 mm. Længde: 18,5 cm. Fremstår med almindelig brugsslitage. Uret fungerer. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.

DKK 7.600

Ancre: Armbåndsur af 14 kt. guld. Mekanisk værk med manuelt optræk. 1950'erne.

Hørsholm 21. nov.

Vurdering

3.400

Vejle 21. nov.

Vurdering

Gilbert Albert for Omega 'Mailles d'Or'. Sjælden dameur i 18 kt. guld, ca. 1964
Vejle 18. nov.

Vurdering

9.000

7.000

Aarhus 15. nov.

Vurdering

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige Lady, 595.1055
Roskilde 20. nov.

Vurdering

16.500

11.500

Vintage Omega Geneve Automatic herrearmbåndsur, boks og certifikat fra 1962
Roskilde 20. nov.

Vurdering

10.500

8.000

Longines 'Présence'. Herreur i delvist forgyldt stål med gylden skive, ca. 2020
Vejle 21. nov.

Vurdering

3.400

Herrearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige, 18 kt. guld og stål
Roskilde 20. nov.

Vurdering

13.000

9.600

Hørsholm 15. nov.

Vurdering

5.200

Omega 'Seamaster'. Vintage herreur i stål med guldkappe og lys skive, ca. 1961
Vejle 21. nov.

Vurdering

8.000

6.000

Stor væglampe fra 50'erne af forgyldt messing
Vejle 16. nov.

Vurdering

2.800

Antik væglampe af forgyldt messing
Vejle 16. nov.

Vurdering

5.200

3.200

Dame lommeur 'Cylindre Huit' af 18 kt. guld med nøgle.
Aarhus 18. nov.

Vurdering

7.200

5.400

A. Michelsen: Samling margueritsmykker. (4)
Hørsholm 21. nov.

Vurdering

850

Piaget 'Altiplano'. Midsize dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne
Hørsholm 21. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, 18 kt. guld og stål
Roskilde 20. nov.

Vurdering

11.500

9.000

Vintage herreur fra Roamer, model Pall Mall i 14 kt guld
Aalborg 21. nov.

Vurdering

7.000

4.400

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref. 596.1523
Roskilde 20. nov.

Vurdering

13.000

9.600

Vejle 18. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Certina 'DS-2'. Vintage herreur i forgyldt stål med changerende skive, ca. 1968-76
Vejle 21. nov.

Vurdering

3.400

Oswald Haerdtl for Lobmeyer. Væglampe af glas fra 50'erne
Vejle 16. nov.

Vurdering

15.500

8.000

Hemverk. Unisex armbåndsur model Graham smokey blue.
Aarhus 18. nov.

Vurdering

Omega 'Constellation'. Vintage herreur i stål med 'pie pan'-skive, ca. 1963
Aarhus 18. nov.

Vurdering

13.000

9.400

Roskilde 18. nov.

Vurdering

42.000

32.000

Aarhus 18. nov.

Vurdering

14.000

11.500