Georg Jensen. En samling juleuroer, komplet årgang 1984-2000 (16)

Vurdering

Vejle

6496884

Georg Jensen. En samling juleuroer af forgyldt messing bestående af årgangene 1984-2000 komplet. I originale kasser og de fleste med originale silkebånd. Fremstår med brugsspor i varierende grad. (16)

DKK 1.300

Georg Jensen samt A. Michelsen: Otte jule- og årsskeer af forgyldt sterlingsølv (8)

Hørsholm 16. nov.

Vurdering

3.400

Boulanger. Ananas-formet bordlampe fra 60'erne
Vejle 16. nov.

Vurdering

6.400

4.600

Vejle 20:58

Vurdering

3.000

2.200

A. Michelsen. En samling juleskeer af forgyldt sterlingsølv med emalje (14)
Vejle 20. nov.

Vurdering

8.000

7.200

Georg Jensen årsskeer og gafler, 8 gafler og 8 skeer, de fem i sæt
Hørsholm 19. nov.

Vurdering

1.700

P. Frigast. Et sæt bouillonskeer af forgyldt sterlingsølv med emalje, ca. 1950'erne (6)
Vejle 20. nov.

Vurdering

2.200

A. Michelsen m.fl. En samling juleskeer af forgyldt sterlingsølv, overvejende 1940-50'erne (12)
Vejle 20. nov.

Vurdering

7.000

5.600

To standure i kasser af hhv. eg/nød og fyr, 1700-tallet (2)
København 20:40

Vurdering

800

A. Michelsen. Tre sæt julebestik af forgyldt sølv og sterlingsølv med emalje (6)
Vejle 20. nov.

Vurdering

2.800

Aarhus 18:01

Vurdering

Søren Georg Jensen for Georg Jensen. Salt- og peberbøsse nr. 965 (2)
Vejle 20. nov.

Vurdering

5.000

Vejle 23. nov.

Vurdering

4.400

3.600

A. Michelsen: Samling margueritsmykker. (4)
Hørsholm 21. nov.

Vurdering

850

Tidlig Hingelberg-potageske i sølv, 1906
Vejle 19:16

Vurdering

Royal Copenhagen. 'Sommerfugle' tallerkener samt skål på fod, 1800-tallet (7)
Vejle 19. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Samling diverse sølv, bla. Evald Nielsen og Georg Jensen (8)
Aarhus 21. nov.

Vurdering

7.600

6.000

Pure Leaf. Samling smykker, sort forgyldt (8)
København 19. nov.

Vurdering

Etui/ tabatière samt to sukkertænger af sølv og sterlingsølv (3)
Vejle 22. nov.

Vurdering

1.500

A. Halberstadt, Th. Marthinsen m.m. Samling div. bestik af sølv & sterlingsølv. (18)
Odense 22. nov.

Vurdering

Louis Vuitton. 'Montsouris GM' rygsæk af Monogram Canvas
Vejle 18. nov.

Vurdering

9.000

7.200

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref. 596.1523
Roskilde 20. nov.

Vurdering

13.000

9.600

Pure Leaf. Samling smykker, sort forgyldt. (12)
København 18. nov.

Vurdering

600

Certina 'DS-2'. Vintage herreur i forgyldt stål med changerende skive, ca. 1968-76
Vejle 21. nov.

Vurdering

3.400

Vintage herreur fra Roamer, model Pall Mall i 14 kt guld
Aalborg 21. nov.

Vurdering

7.000

4.400

Technos 'The King'. Retro herreur i stål med sølvfarvet skive, ca. 1970'erne
Vejle 18. nov.

Vurdering

1.500