Peter Hvidt og Orla Mølgaard. AXE-chair
Peter Hvidt og Orla Mølgaard. Hvilestol med stel af formbøjet grålakeret bøgetræ, betrukket med rødt uld, Model AXE. H. 72/38 cm. Fremstillet hos Fritz Hansen. Fremstår med brugsspor. Proveniens: Del af møblementet i PUK-studierne.
Slutter om 10 dage 18 timer 30 minutter 30 sekunder