Nanna Ditzel. Par Trinidad barstole, model 3300 (2)
Nanna Ditzel (1923-2005). Tre Trinidad barstole med stel af satinforkromet metal, formbøjet skaller af fineret ahorn. Sh. 76 cm. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model '3300'. Fremstår med brugsspor, i form af ridser på sæde. (2)
Slutter om 6 dage 22 timer 28 minutter 18 sekunder