Niels Eilersen. Par højryggede hvilestole (2)
Niels Eilersen. Par højryggede hvilestole med stel af forkromede stålrør og løse hynder betrukket med sort læder. Indstillelig ryg. 1980'erne. H 102 cm. B 60 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor samt patina på læder. Proveniens: En del af møblementet i PUK studierne. (2)
Slutter om 10 dage 22 timer 11 minutter 18 sekunder