Ole Ahlberg. 'Accused', gicléetryk

Vurdering

DKK 8600

Vejle

6469278

Ole Ahlberg (f. 1949). 'Accused', erotisk komposition med Tintin, gicléetryk, nr. 31/75, sign. Ahlberg. Lysmål: 54 x 42 cm (72 x 60 cm). (cd)

DKK 6.800

Ole Ahlberg (1949-): Tintin-komposition, litografi i farver.

Hørsholm 30 okt.

Vurdering

7.600

4.600

Hørsholm 30 okt.

Vurdering

8.000

4.800

Frans Kannik. 4 erotiske kompositioner (4)
Vejle 19 okt.

Vurdering

1.500

Erik Skjoldborg. Abstrakt komposition litografi
Aalborg 18 okt.

Vurdering

Jan Brolykke  f. 1970.  Abstrakt komposition fra 2002.
Hørsholm 19 okt.

Vurdering

600

Svend Aage Tauscher. Motiver m/ personer. (3)
Odense 19 okt.

Vurdering

Antoine Klinkhamer. Komposition. 90x110 cm.
Odense 26 okt.

Vurdering

9.000

5.200

Ole Ahlberg. 'Rose', litografi (cd)
Vejle 22 okt.

Vurdering

5.400

2.800

Carl Otto Hultén. Abstrakt komposition, litografi (cd)
Vejle 22 okt.

Vurdering

600

Hans Voight steffensen, erotisk komposition, akvarel (cd)
Odense 23 okt.

Vurdering

3.400

2.400

Hans Voigt Steffensen . Erotisk komposition. Akvarel på papir
Odense 23 okt.

Vurdering

3.400

2.400

Anton Rooskens (1906-1976): Komposition. Litografi i farver. 1961.
Hørsholm 19 okt.

Vurdering

1.200

Robert Jacobsen: (1912-1993): Konkret Komposition. Pastel på papir. 1958.
Hørsholm 23 okt.

Vurdering

5.400

3.400

Yoshio Nakajima. Komposition, mixed media på papir
Vejle 23 okt.

Vurdering

Per Eli . Figur Komposition. Mixed media på papir.
Odense 26 okt.

Vurdering

3.000

2.200

Palle Nielsen. Bysceneri. Pennetegning
Aalborg 23 okt.

Vurdering

900

Olox / Ole Kristensen. Komposition - olie på lærred
Hørsholm 19 okt.

Vurdering

800

Hørsholm 19 okt.

Vurdering

800

Leonard Olschansky. Figurkomposition (cd)
Vejle 23 okt.

Vurdering

3.400

Asger Andersen. Maske komposition. Olie på karton
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Grene. To abstrakte kompositioner (2)
Vejle 19 okt.

Vurdering

Rembrandt, efter. Landskab med tre gavlhuse ved en vej, radering
Vejle 18 okt.

Vurdering

Ole Kielberg. Landskabsparti fra Daugløkke
København 19 okt.

Vurdering

Peter Ilsted: Låge ved skov. Mezzotinte i farver
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

5.200

Bamse Kragh-Jacobsen. Litografi, komposition. (cd)
Odense 21 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)