Knud Agger: Kystparti

Vurdering

DKK 4.200

Hørsholm

6496285

Knud Agger (1895-1973): Kystparti. Olie på lærred, sign. Agger. 80 x 116 cm.

DKK 1.700

Knud Kristensen . Vinterkomposititon , Olie på lærred (cd)

Odense 23. nov.

Vurdering

4.200

1.900

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 22. nov.

Vurdering

Knud Kristensen . 'Mørk dag - Hanstholm' , Olie på lærred (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

5.600

3.000

Kaj Leopold Holst . Kystparti, olie på lærred
Odense 18. nov.

Vurdering

Knud Kristensen . Gadeexteriør ' uden titel' , Olie på lærred (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

3.600

1.900

Knud Kristensen . 'Huse og vandtårn, efter snebyge'   , Olie på lærred (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

5.200

2.800

se vare 6479865 Sarus Nielsen. Havnemotiv m/ fiskekuttere. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering

Johannes Andersen & Sarus Nielsen. Havnepartier. (2)
Odense 22. nov.

Vurdering

Jimmy Jørgensen. Abstrakt komposition (cd)
Vejle 17. nov.

Vurdering

7.000

4.600

Alfred Olsen (1854-1932). Både på Grenen i Skagen.
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

800

Sigurd Swane. Sommerlandskab. (cd)
Odense 20. nov.

Vurdering

13.500

9.400

Christian Aabye Talge. Strandparti med fiskere
Vejle 22. nov.

Vurdering

F.C Kiærskou. Kystparti antageligt fra Vejle Fjord
Vejle 22. nov.

Vurdering

Axel Johansen: Parti fra Dragør havn
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

2.200

Knud Kristensen . ' Mand i landsby' , Olie på plade (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

3.600

1.900

Tina Sonnichsen. Landskabsparti, olie på lærred (cd)
Vejle 19:46

Vurdering

9.400

4.600

Corneille. Komposition med sol og blomster
Roskilde 20:38

Vurdering

Knud Kristensen . ' Vinteraften - Vandtårnet' , Olie på plade (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

4.400

Knud Kristensen . ' Vinteraften opg. Måne' , Olie på plade (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

3.600

1.500

Bertil Sjøberg. Parti fra Bornholm , olie på lærred (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

Holger Lübbers. Kystparti
Aarhus 21. nov.

Vurdering

Alfred Bay. Kystmotiv m/ fyr.
Odense 18. nov.

Vurdering

Alfred Olsen. Parti fra Blokhus
Vejle 19. nov.

Vurdering

5.000

Emil Jensen. Komposition (cd)
Vejle 23. nov.

Vurdering

Niels Holbak. Maleri, parti fra Ribe å. (cd)
Odense 22. nov.

Vurdering