Vurdering

Aalborg

6495805

Johann Michael Sattler (1786-1847). Portrættegning af Leonardo Da Vinci. Bly på papir. Signeret J. M. Satler Fecit samt betegnet Leonardo Da Vinci. Arkmål 14,5x11,5 cm. (34x30 cm).

Christian Blache. Havneparti fra Toldboden, København.

Odense 12. nov. 20:19

Vurdering

6.400

2.800

Hørsholm 12. nov. 19:27

Vurdering

David Spiller. 'Wild Thing' . Limited edition screen-print.
Aalborg 13. nov. 20:00

Vurdering

38.000

18.000

Jonna Ryberg for Kähler: Figur af stentøj i form af kutteklædt herre, ant. 1960'erne
Hørsholm 09. nov. 15:15

Vurdering

Vejle 15. nov. 20:10

Vurdering

Lone Kingo Ingwersen. 'Betonvæg', Tirpitz 2024
Vejle 09. nov. 17:05

Vurdering

Leo Thellefsen. 'Sommerfærdihed'.
Roskilde 19:51

Vurdering

800

Gottfred Eickhoff. 'Pigehoved'
Roskilde 10. nov. 19:39

Vurdering

6.800

4.200

Odense 12. nov. 19:32

Vurdering

3.400

Par antikke indokinesiske portrætter. (2)
Aalborg 12. nov. 19:35

Vurdering

Ejnar Johansen: To studier af kvindelig model, i samme ramme
Hørsholm 09. nov. 15:29

Vurdering

850

Herman C. Kähler m.fl. for Kähler: Fire dele lertøj, 1915-1930'erne (4)
Hørsholm 09. nov. 15:11

Vurdering

3.200

Julie Kabell m.fl. for Kähler: Fem vaser og en skål af lertøj med horndekoration, 1930-1940'erne (6)
Hørsholm 09. nov. 15:09

Vurdering

3.400

1.800

Jean Cocteau. Komposition. (cd)
Aalborg 13. nov. 19:20

Vurdering

2.400

Jes Nordby, farvelitografier, kompositioner med figurer (2) (cd)
Odense 09. nov. 19:58

Vurdering

600

Kähler: Fem vaser af lertøj (5)
Hørsholm 09. nov. 15:16

Vurdering

1.200

Henry Heerup, tegninger / bordkort, 'ERNA & Karlo' med kande, hjerte m.m. (2)
Odense 13. nov. 18:45

Vurdering

6.800

3.600

Michael Bang for Holmegaard. Vase og skål (2)
Vejle 10. nov. 19:40

Vurdering

3.400

2.400

Johannes Hedegaard for Royal Copenhagen. Buste
Aarhus 10. nov. 18:02

Vurdering

C. La Cour: Motiv fra Tromsø Amt - olie på plade
Hørsholm 13:24

Vurdering

Wilhelm Freddie. To litografier, 1977, det ene signeret (2)
Vejle 16. nov. 19:55

Vurdering

Peter Nyborg. 'Challenger Baby'
Roskilde 09. nov. 19:42

Vurdering

Wilhelm Freddie. To litografier, 1982 og 1983, det ene signeret (2)
Vejle 16. nov. 19:48

Vurdering