Gorm Eriksen: Venedig. Litografi

Vurdering

Hørsholm

6495335

Gorm Eriksen (f. 1940): Venedig. Litografi. Sign. Gorm Eriksen -79 ET. Indrammet med passepartout, rammemål 57 x 71 cm.

Bengt Orup. Litografi, komposition.

Odense 18. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner: Byparti, akvarel
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

Folmer Bendtsen: Alexandravej med figur, vinternat. Litografi
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

Per Eli . Figur Komposition. Mixed media på papir.
Odense 17. nov.

Vurdering

1.900

1.300

Per Eli . Komposition. Mixed media på papir.
Odense 18. nov.

Vurdering

3.000

Ubekendt kunstner: Gadeparti med tændt lygte og røg fra et vindue
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Lilla Hellesen: 'Natt vid sjön', litografi
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

Lars Ravn, CD. Kompositioner. Fire raderinger, cd (4)
Odense 18. nov.

Vurdering

2.400

800

Odense 18. nov.

Vurdering

2.400

800

Harald Wium (1840-1906): Parti fra Langelinie / kastelvolden, akvarel på papir, 1873
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

600

Wilhelm Freddie (1909-1995), Komposition med kvinde, Litografi i farver (cd)
Odense 20. nov.

Vurdering

2.800

1.900

Ingalvur av Reyni . Abstrakt komposition. Litografi (cd)
Odense 20. nov.

Vurdering

3.600

Hans Eriksen. Landevej med heste
Vejle 22. nov.

Vurdering

Rasmus Christiansen . Tre færdselsplakater for Kgl. Dansk Automobil Klub, 1900 tallets start
Odense 19. nov.

Vurdering

Lars Dan, Svend Boe Haugaard & Kai Lindemann. Samling grafik. (3)
Odense 23. nov.

Vurdering

Maurice Blanchard (1903-1969): Parti fra Saint-Martin, Paris, gouache på papir (cd)
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

650

Ubekendt kunstner, Peter? Maskekomposition, olie på lærred
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

Enrico Baj (1924-2003): Figurkomposition, stort radering (cd)
Hørsholm 20. nov.

Vurdering

13.500

8.000

Henrik Vagn Jensen (f. 1933): To litografier samt div. litteratur (2+8) (CD)
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

Torben Bohse, komposition, litografi (cd)
Aalborg 17. nov.

Vurdering

Kjeld Heltoft. Sommerlandskab m/ blomstrende træer. (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Egill Jacobsen (1910-1998): 'Blå Maskefigur'. Litografi i farver.
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner: To landskabsmalerier, ca. 1914
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

2.400

Lone Kingo Ingwersen. 'Betonvæg', Tirpitz 2024
Vejle 23. nov.

Vurdering

Maurice Estève: Komposition. Litografi
Hørsholm 20. nov.

Vurdering

4.200

2.200