Maurice Blanchard (1903-1969): Parti fra Saint-Martin, Paris, gouache på papir (cd)

Vurdering

Hørsholm

6494836

Sign. og dat. Maurice Blanchard '53. Rammemål 34 x 42 cm.

DKK 650

Ubekendt kunstner, Peter? Maskekomposition, olie på lærred

Hørsholm 18:43

Vurdering

Henrik Vagn Jensen (f. 1933): To litografier samt div. litteratur (2+8) (CD)
Hørsholm 15:08

Vurdering

Harald Wium (1840-1906): Parti fra Langelinie / kastelvolden, akvarel på papir, 1873
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

600

Maurice Estève: Komposition. Litografi
Hørsholm 20. nov.

Vurdering

4.200

2.200

Maurice Soudan (1878-1948): Opstillingskomposition (Dørstykke). 1922.
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

4.200

2.200

Hørsholm 22. nov.

Vurdering

4.200

2.200

Enrico Baj (1924-2003): Figurkomposition, stort radering (cd)
Hørsholm 20. nov.

Vurdering

13.500

8.000

Belgisk plakat, 'Le Monde Musical de Tintin', 1993
Vejle 17. nov.

Vurdering

Gorm Eriksen: Venedig. Litografi
Hørsholm 13:33

Vurdering

600

Ubekendt kunstner: To landskabsmalerier, ca. 1914
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

2.400

Wiliam Skotte Olsen (1945-2005): Figurkomposition, olie på krydsfinérplade (CD)
Hørsholm 15:04

Vurdering

3.400

1.900

Jane Muus og Poul Winther: Figurer i et fodgængerfelt og komposition med sten, træsnit og radering (2)
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

850

Mogens Lohman: Tre kompositioner, litografier. cd (3)
Hørsholm 10:06

Vurdering

Jon Gislason. Komposition
Vejle 20. nov.

Vurdering

10.500

7.000

Jon Gislason. Komposition
Vejle 20. nov.

Vurdering

10.000

5.200

Ubekendt kunstner: Byparti, akvarel
Hørsholm 10:44

Vurdering

Per Kirkeby. 'Alterbillede', offsettryk
Aarhus 21. nov.

Vurdering

Albert Bertelsen (1921-2019): Litografi samt offset plakat (2) (cd)
Hørsholm 15:23

Vurdering

850

Anuica Maran (f. 1918): Landskab med figur med husdyr, olie på lærred
Hørsholm 18:13

Vurdering

900

Arne A. Hansen (1922-2009): Interiør med mor og børn, olie på lærred
Hørsholm 15:17

Vurdering

4.200

Jon Gislason. Komposition
Vejle 17. nov.

Vurdering

10.500

6.400

Carl Barks / Disney plakat
Hørsholm 17. nov.

Vurdering

600

Henri Matisse (1869-1954), efter: Serigrafisk plakat (CD)
Hørsholm 15:20

Vurdering

Jon Gislason. 'Møde'
Vejle 19:38

Vurdering

6.400

5.200

Jon Gislason. 'Kærester'
Vejle 19. nov.

Vurdering

9.000

6.200