Ubekendt kunstner: Byparti, akvarel

Vurdering

Hørsholm

6495384

Ubekendt kunstner: Byparti, akvarel, sign. monogram, indrammet med passepartout, lysmål 19,5 x 24,5 cm, rammemål 38 x 41 cm.

Lars Ravn, CD. Kompositioner. Fire raderinger, cd (4)

Odense 18. nov.

Vurdering

2.400

800

Odense 18. nov.

Vurdering

2.400

800

Uffe Christoffersen. Motiv med Tiger. (cd)
Odense 20. nov.

Vurdering

5.400

3.600

Torben Bohse, komposition, litografi (cd)
Aalborg 17. nov.

Vurdering

Stellan Mörner, farvelitografi, figurkomposition (cd)
Odense 18. nov.

Vurdering

Lars Dan, Svend Boe Haugaard & Kai Lindemann. Samling grafik. (3)
Odense 23. nov.

Vurdering

Ubekendt kunstner. 'Valborgsaften el. Walpurgis Night'.
Odense 22. nov.

Vurdering

Alicia Garcia, akvatinte, motiv med personer & tyr (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Peter Brandes. Serie på syv litografier, kompositioner. Nr. 7/15. (7)
Odense 20. nov.

Vurdering

5.400

4.200

Johannes Andersen. Landskab m/ to personer m.m. (2)
Odense 18. nov.

Vurdering

Johannes Larsen. Motiv m/ søkonge. (cd)
Odense 26. nov.

Vurdering

Finn Pedersen. Komposition (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Kjeld Heltoft. Sommerlandskab m/ blomstrende træer. (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Kurt Normann. Kompositioner. (2)
Odense 23. nov.

Vurdering

Ingalvur av Reyni . Abstrakt komposition. Litografi (cd)
Odense 20. nov.

Vurdering

3.600

Bentemarie Kjeldbæk . To farve litografier (cd) (2)
Odense 23. nov.

Vurdering

Bentemarie Kjeldbæk . To farve litografier ' Confrontation' (cd)
Odense 23. nov.

Vurdering

Aarne Alanko. Klippelandskab ved sø, bjerg i baggrunden. (cd)
Odense 20. nov.

Vurdering

Robert Jacobsen. 'Suresnes Suite'. 2 seriegrafier (cd) (2)
Odense 23. nov.

Vurdering

2.400

Ubekendt kunstner: Gadeparti med tændt lygte og røg fra et vindue
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

Helge Ernst . Litografimappe 'Bycollager London-Rom-Paris' . Tre litografier (cd)(3)
Odense 23. nov.

Vurdering

Wilhelm Freddie (1909-1995), Komposition med kvinde, Litografi i farver (cd)
Odense 20. nov.

Vurdering

2.800

1.900

Folmer Bendtsen: Alexandravej med figur, vinternat. Litografi
Hørsholm 16. nov.

Vurdering