Espen Øvrebøe. Surrealistisk værk, olie på plade. (cd)

Vurdering

DKK 4800

Odense

6491776

Espen Øvrebøe f. 1947, Bergen. Surrealistisk værk, olie på plade. Sign. Øvrebøe. 59x98 (75x115 cm.)

DKK 2.800

Jon Gislason. 'Løbetur med døden', olie og akryl på plade

Aarhus 19 okt.

Vurdering

13.000

9.600

Poul S. Christiansen (1855-1933)
Odense 18 okt.

Vurdering

6.400

Gunleif Grube. Figurkomposition, 1994 (cd)
Vejle 22 okt.

Vurdering

48.000

31.000

Grethe Tranberg. 'Konvent' (cd)
Vejle 19 okt.

Vurdering

7.600

3.800

Helle Bang. 'Åen', olie på lærred (cd)
Vejle 19 okt.

Vurdering

6.800

4.200

Jørgen Nash. 'Gubben Noach', 1950 (cd)
Vejle 23 okt.

Vurdering

54.000

20.000

Asger Andersen. Maske komposition. Olie på karton
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Folmer Bonnén. kornmark og skovbryn Olie på plade
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Friedrich Frotzel. Kystlandskab, 1927
Vejle 18 okt.

Vurdering

600

Svend Bagger: Gårdparti med vogn, olie på plade
Hørsholm 22 okt.

Vurdering

1.900

1.000

Alex Andersen. Havneparti m/ person & både (cd)
Odense 26 okt.

Vurdering

Erik Kærslund. Havneparti og efterårsskov. (2)
Odense 19 okt.

Vurdering

Kurt Carendi. Komposition med fire børn (cd)
Vejle 19:26

Vurdering

4.200

2.400

Jens Bilgram. Klovn olie på plade sign.
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 22 okt.

Vurdering

Svend Aage Tauscher. Landskaber m/ personer. (2)
Odense 26 okt.

Vurdering

Odense 14:39

Vurdering

Carl Oesterley Jr. Landskabsscene m/ to fiskende mænd ved sø i baggrunden by.
Odense 18 okt.

Vurdering

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 18 okt.

Vurdering

Ernst Syberg. Landskabsparti
København 19 okt.

Vurdering

600

Thorvald Petersen. Opstilling med blomst m.m.
Odense 19 okt.

Vurdering

Lars Åkirke. 'Ild-solen', 1980
Vejle 19 okt.

Vurdering

1.500

800

Georg Poulsen. Bymotiv m/ træer. (cd)
Odense 21 okt.

Vurdering

600

Johannes Johannessen. Norsk dallandskab, Balestrand, 1922
Vejle 18 okt.

Vurdering

Carl von Schmidt-Phiseldeck. Landskabsparti, 1891
Vejle 18 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)