Emmy Thornam (1852-1935): Opstilling med blomstervaser. Ca. 1880-90.

Vurdering

DKK 5200

Hørsholm

6494000

Emmy Thornam (1852-1935): Opstilling med blomstervaser. Ca. 1880-90. Sign. E. Thornam. Olie på lærred. 52 x 61 cm. Enkelte svage optørringskrakeleringer i værkets nedre del.

Georg Poulsen (1911-1997): Opstilling med citron og æble.

Hørsholm 06. nov. 19:35

Vurdering

2.800

1.700

Mogens Vantore. Opstilling med bord, blomster og frugt (cd)
Odense 08. nov. 19:34

Vurdering

Edith Geert, opstilling.
Roskilde 06. nov. 19:00

Vurdering

Eyvind Olesen. Opstillinger. (2)
Odense 09. nov. 18:42

Vurdering

Stettiner grødfad af fajance samt Winter øreskål, ca. 1820-1880 (2)
Vejle 19:28

Vurdering

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 17:09

Vurdering

Kasia Banas. Tre landskabspartier, olie på lærred (3) (cd)
Vejle 02. nov. 18:28

Vurdering

5.400

3.400