Dorthe Kristoffersen. 'Kærstefolk'
Dorthe Kristoffersen (1906 - 1976). Nuuk. 'Kærstefolk' 1970. Fedtsten sodet sort. Sign. DK. H. 12 cm. L. 12 cm. D. 7 cm. cd
Proveniens: Birte Christensen, dennes samling ( indsamlet i perioden 1950 til 1970)
Se hele udvalget på Birte Christensen samling her
Slutter om 6 dage 19 timer 51 minutter 38 sekunder