Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Dansk møbelproducent. Tidligere TV-møbel af teaktræ

Vurdering

DKK 1100

Aalborg

6485909

Tidligere TV-møbel, fineret med teaktræ, front med to foldelåger. Udført hos en dansk møbelproducent i ca. 1950'erne. To nøgler medfølger. H. 88 cm. B. 116 cm. D. 35 cm. Fremstår med kraftig brugsspor herunder ridser samt klistremærker på foldelågerne.

Aage Hundevad. Skænk af teaktræ

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.600DKK

Roskilde

9.10, 19.32

Børge Mogensen. Sybord samt dansk møbelproducent. Sofabord (2)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Aarhus

14.10, 19.04

David Rowland. Stabelbare spisestole, model 40/4 (10)

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.600DKK

Aarhus

12.10, 19.00

David Rowland. Stabelbare spisestole, model 40/4 (12)

Vurdering

3.200DKK

item.HighestBidLabel

2.000DKK

Aarhus

12.10, 19.10

David Rowland. Stabelbare spisestole, model 40/4 (8)

Vurdering

2.200DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Aarhus

12.10, 19.26

Børge Mogensen. Kommode / sminkebord med spejl

Vurdering

5.200DKK

Startpris

2.600DKK

Aalborg

13.10, 19.13

Dansk møbelproducent. Sofabord af eg med foldbar plade, 1960'erne

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

1.600DKK

Aarhus

8.10, 18.23

Hee Welling for HAY. About A Chair. Par armstole, udstillingsmodeller (2)

Vurdering

2.200DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

Aalborg

12.10, 20.00

Ubekendt dansk møbelarkitekt. Sofabord af teaktræ;

Vurdering

5.200DKK

Startpris

1.400DKK

Aalborg

9.10, 18.46

Louis Seize chatol med overdel, nøddetræ

Vurdering

1.600DKK

item.HighestBidLabel

550DKK

Aarhus

8.10, 14.07

Dansk møbelproducent. Chatol, teaktræ, 1960'erne

Vurdering

2.400DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Aarhus

10.10, 18.30

Peter J. Lassen. Montana MINI opstilling, D. 25 cm. (3)

Vurdering

2.400DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

11.10, 18.10

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)