Ubekendt dansk møbelarkitekt. Sofabord af teaktræ;

Vurdering

DKK 5.200

Aalborg

6477798

Ubekendt dansk møbelarkitekt. Sofabord med plade af finéret teaktræ; plade med kehlet kant, herunder hylde af sjeneflet, stel af massiv egetræ, H. 55 cm, L. 130 cm, D. 52 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor samt en mindre kade på kehl.

Ejner Larsen & Aksel Bender Madsen. Rundt sofabord af palisander, model WB2617

København 13. nov. 19:25

Vurdering

13.000

1.000

Skænk / barskab af teaktræ, 1950-60'erne
Roskilde 12. nov. 19:41

Vurdering

Børge Mogensen. Lavt spisebord / arbejdsbord af teak og eg, model '281'
Roskilde 16. nov. 19:25

Vurdering

7.600

5.200

Dansk møbeldesign. Tre møbler af teak, 1950-60'erne (3)
Roskilde 16. nov. 14:17

Vurdering

900