Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Ubekendt dansk møbelarkitekt. Sofabord af teaktræ;

Vurdering

DKK 5200

Aalborg

6477798

Ubekendt dansk møbelarkitekt. Sofabord med plade af finéret teaktræ; plade med kehlet kant, herunder hylde af sjeneflet, stel af massiv egetræ, H. 55 cm, L. 130 cm, D. 52 cm. Fremstår med aldersvarende brugsspor samt en mindre kade på kehl.

Ovalt piedestalskab af mahogni/nøddetræ, sidst 1800-tallet.

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Hørsholm

8.10, 21.22

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

3.400DKK

Hørsholm

8.10, 19.21

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Sofabord af teak, model FD515

Vurdering

11.500DKK

Startpris

8.600DKK

Vejle

9.10, 20.15

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

3.000DKK

Hørsholm

8.10, 20.20

Børge Mogensen. Sybord samt dansk møbelproducent. Sofabord (2)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Aarhus

14.10, 19.04

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)