+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Colin Graeme. Landskab med to hunde

Vurdering

DKK 3.400

Showroom

Aarhus

Varenummer

6499413

Beskrivelse

Colin Graeme (1858-1910). Landskab med to hunde, olie på lærred, sign. Colin Graeme. 41 x 31 (51 x 42). Trænger til rensning.

Næste bud

DKK 800

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Alfred Larsen. Gårdeksteriører, olie på lærred

Alfred Larsen. Gårdeksteriører, olie på lærred

Odense 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Aage Strand og Ubekendt kunstner. Sommerlandskab & vinterlandskab. (2)
Odense 23. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

600

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Illa. Landskab med båd
Vejle 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

1.000

Søren Christiansen (1858-1937). Landskab med heste fra 1902.
Hørsholm 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Maurice Soudan (1878-1948): Opstillingskomposition (Dørstykke). 1922.
Hørsholm 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.200

Næste bud

2.200

Maurice Soudan (1878-1948): Opstillingskomposition (Dørstykke). 1922.
Hørsholm 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.200

Næste bud

2.200

Asger E. Bremer. Landskab m/ hus (cd)
Odense 23. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

A. Clausen: Sommerlandskab, 1934
Hørsholm 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Odd Moe. ’Psykodramatisk landskab’ (cd)
Vejle 23. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.000

Næste bud

7.800

Bent Lohmann. Landskab m/ huse. (cd)
Odense 23. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Helge Helme. Landskabsparti, olie på lærred. (cd)
Odense 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Carl Christian Larsen. Efterårstræ. Olie på lærred
Aalborg 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Christian Blache. Marine, 1912
Vejle 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.400

Albert Stegler. Landskabsparti med bondegård, 1927
Vejle 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Niels Holbak, olie på lærred, vinterlandskab (cd)
Odense 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

550

Ubekendt kunstner. Landskab m/ siddende bondekone.
Odense 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

600

Christian Berthelsen. Parti med udsigt fjordlandskab, olie på lærred,
Aalborg 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Hans Agersnap: Vinterlandskab
Hørsholm 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Carl von Schmidt-Phiseldeck. Landskabsparti, 1891
Vejle 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Jon Gislason. Komposition
Vejle 24. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

6.400

Ubekendt kunstner. Alpeparti
Vejle 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.200

Næste bud

550

Viggo Clausen. Landskabsparti fra Svinkløv, 1913
Vejle 22. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

800

Ubekendt Afrikansk kunstner. To malerier, olie på lærred. (2)
Odense 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

550

Alfred Olsen. Parti fra Blokhus
Vejle 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

2.600

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.1.2