+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Cartier. 'Love' ring i 18 kt. guld

Vurdering

DKK 16000

Showroom

Vejle

Varenummer

6492270

Beskrivelse

Cartier. 'Love' ring i 18 kt. hvidguld. Ringstr. 61(stemplet i ringen)/19,3. B. 5,5 mm. Vægt 6,7 g. Stemplet 'Cartier 61 PBN264 Au 750' samt stempel SCA og franske lødighedsstempler.. Alm. brugsspor.

Næste bud

DKK 13.000

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Poul Kjærholm. Et par PK-22 i sort læder samt Poul Kjærholm PK-61, sofabord med glasplade, model PK 61. (3)

Poul Kjærholm. Et par PK-22 i sort læder samt Poul Kjærholm PK-61, sofabord med glasplade, model PK 61. (3)

Vejle 03. nov. 19:31

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

52.000

Næste bud

42.000

Cartier. Solitairering af platin, 1.04 ct.+ 0.36 ct., med GIA-cert.
Vejle 04. nov. 20:10

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

60.000

Næste bud

52.000

Portugisisk brillantring i 19 kt. hvidguld med Tahiti- og South Sea-perle perlering, stor str.
Vejle 04. nov. 19:14

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

13.000

Næste bud

10.500

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.
Aalborg 18:47

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.200

Næste bud

1.100

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.
Aalborg 18:49

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.200

Næste bud

1.100

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.
Aalborg 18:52

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.200

Næste bud

1.000

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.
Aalborg 18:54

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.600

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.
Aalborg 18:50

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.200

Næste bud

1.100

Par alliancering af forgyldt sølv med brillanter, 0.09 og 0,15 ct. (2)
Aalborg 18:53

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.400

Næste bud

1.300

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0,30 ct.
Aalborg 18:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.400

Næste bud

1.400

Par allianceringe af forgyldt sølv med brillanter, 0.09 og 0,15 ct. (2)
Aalborg 18:51

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.400

Næste bud

1.400

Tre jagtknive og en fiskekniv (4)
Hørsholm 03. nov. 21:05

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.400

Tiffany & Co. Brillant solitairering af platin, ca 0.23 ct
Roskilde 06. nov. 19:50

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

8.200

Vintage ring af 14 kt guld med fem syntetisk rubiner.
Aalborg 07. nov. 20:25

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

800

Bent Knudsen, Kolding. Slank vase og et par kertestager i sterlingsølv (3)
Vejle 04. nov. 19:35

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.500

Ring af 14 kt guld med en navette slebet diamant, 0.25 ct.
Aalborg 07. nov. 19:37

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

2.600

THE LEO DIAMOND COLLECTION. Solitairering af platin prydet med princess-cut diamant, ca. 0,25 ct.
Vejle 02. nov. 19:27

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.000

Næste bud

4.600

Diamanjóia. Cocktailring af 18 kt. hvidguld prydet med safirer og diamanter, i alt ca. 2.96 ct.
Vejle 04. nov. 20:11

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

50.000

Næste bud

38.000

Rubin- og diamantring i 18 kt. hvidguld med gennembrudt ringskinne
Vejle 04. nov. 19:49

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

16.000

Næste bud

13.000

Aagaard solitaire ring af 8 kt guld, 0.03 ct
Aalborg 19:06

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Aagaard solitaire ring af 8 kt guld, 0.05 ct
Aalborg 19:07

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.900

Næste bud

1.000

Turmalin- og diamantring af 18 kt. rosaguld, 3.61 og 0.52 ct.
Vejle 04. nov. 19:15

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

19.000

Næste bud

14.000

Bismark halskæde samt ring af 8 kt. guld (2)
Aarhus 06. nov. 19:46

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.000

Turmalin- og diamantring af 18 kt. hvidguld
Vejle 07. nov. 20:39

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

10.500

Næste bud

6.400

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.33