Portugisisk brillantring i 19 kt. hvidguld med Tahiti- og South Sea-perle perlering, stor str.
Ring i 19 kt. hvidguld prydet med en Tahiti- og en South Sea-perle samt 10 brillantslebne diamanter på tilsammen ca. 0.12 ct. Stemplet med portugisiske lødighedsstempler, insektet betydende 19,2 kt. Ringstr. 61/19,5. Perler Ø 9 mm. Vægt 8,7 g. Fremstår med brugsspor.
Auktionen afsluttes: 04. nov. 2024 19:14
3 dage 10 timer 51 minutter 5 sekunder
DKK 10.500