Bent Knudsen, Kolding. Slank vase og et par kertestager i sterlingsølv (3)
Bent Knudsen, Kolding (1924-1997). Orkidévase samt et par kertestager dess.nr. 1050. Stemplet hhv. 'Handmade Sterling Denmark Bent K' og 'Sterling Denmark Bent K 1050'. Vase H. 20,5 cm, kertestager Ø 5,5 mm. Samlet vægt ca. 182 g. Fremstår med alm. brugsspor, vasen med et lille trykmærke, kertestagerne med graveringer hhv. 'Julen 1963' og 'Julen 1964' under bunden. (3)
Auktionen afsluttes: 04. nov. 2024 19:35
3 dage 12 timer 14 minutter 43 sekunder