Ring af 18 kt hvidguld prydet med en brilliant slebet diamant på 0,63 ct (lab Grown) omkranset af mangfoldig diamanter- til vurdering
Diamantring udført af 18 kt hvidguld prydet med en brillantslebet Lab Grown diamant på 0.63 ct. Farve: Top Wesselton (G). Klarhed: VS1, samt talrige brillantslebne og navetteslebne diamanter på i alt ca. 0,34 ct. Farve: Top Wesselton (G), Klarhed: VS-SI. Ringstr. 54. Stemplet 18K, 750 samt FCA. IGI-certifikat (International Gemological Institute) med IGI Report LG608302201, dateret fra November 2023 medfølger. Smykkeetui medfølger. Fremstår ubrugt.
Auktionen afsluttes: 07. nov. 2024 19:40
6 dage 11 timer 6 minutter 22 sekunder
DKK 7.600