Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0.25 ct.

Vurdering

DKK 2600

Aalborg

6490992

Alliancering / brilliant "Love" ring af forgyldt sterlingsølv prydet med brillant slebet diamanter på i alt 0.25 ct. Farve: Wesselton (H), Klarhed: P1, ringstørrelse 51,5 / 16,25 mm, stemplet 925 samt mester.
Vejl 4195 kr.

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.200

1.000

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.200

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.200

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.200

Aalborg 17 okt.

Vurdering

3.000

1.900

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.400

1.300

Alliancering af forgyldt sølv med brillanter 0,30 ct.
Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.400

Aalborg 16 okt.

Vurdering

2.400

Alliancering af 14 kt guld med brillanter, 0.27 ct.
Aalborg 17 okt.

Vurdering

7.600

5.400

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.
Aalborg 17 okt.

Vurdering

6.200

4.200

Aalborg 17 okt.

Vurdering

6.200

4.200

Ring af 14 kt guld med brillanter 0.025 ct
Aalborg 17 okt.

Vurdering

3.000

Østrig-Ungarsk smykkelås af delvist forgyldt sølv med perle og flusser, ca. 1880-1900
Vejle 24 okt.

Vurdering

Brillant ring af 14 kt guld 0.29 ct
Aalborg 22 okt.

Vurdering

4.600

3.200

Etui/ tabatière samt to sukkertænger af sølv og sterlingsølv (3)
Vejle 18 okt.

Vurdering

1.500

Samling halskæder af bomuld med karabin lås af forgyldt sterling sølv. (12)
Aalborg 20 okt.

Vurdering

Aalborg 21 okt.

Vurdering

Aalborg 22 okt.

Vurdering

Japy Frères. Historicismus kaminur af forgyldt bronze. 19 årh.
Roskilde 22 okt.

Vurdering

Christina Jewelry & Watches: Armbåndsur + ekstra topringe (4)
Aalborg 18 okt.

Vurdering

Brillant roset ring af 14 kt hvidguld 0.27 ct
Aalborg 22 okt.

Vurdering

5.600

Vintage Omega Geneve Automatic herrearmbåndsur, boks og certifikat fra 1962
Roskilde 21 okt.

Vurdering

10.500

8.000

Buddha af forgyldt bronze med parasol, Thailand, ca. 1900
Hørsholm 18 okt.

Vurdering

Toftegaard, Siersbøl. Stort elefantvedhæng samt ring og øreclips af sterlingsølv (4)
Vejle 24 okt.

Vurdering

1.200

900

Armring med cubiske zirkoner
Aarhus 19 okt.

Vurdering

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.23)