A. Halberstadt, Th. Marthinsen m.m. Samling div. bestik af sølv & sterlingsølv. (18)

Vurdering

Odense

6497981

A. Halberstadt, Th. Marthinsen m.m. Samling div. bestik af sølv & sterlingsølv bl.a.
A. Halberstadt Dobbeltriflet middagsske fra 1881 af sølv L. 21 cm
Th. Marthinsen, Norway Viking Rose spade af sterling L. 12,5 cm
Sorenco juleske 1965 med 4 adventslys af forgyldt sterlingsølv med emalje m/ tryk, L. 16,5 cm
Horsens Sølvvarefabrik 2 serveringsskeer af sølv L. 16-20,5 cm
3 byskeer - 'København, Sorø & Kolding' - af sølv L. 12-14 cm
Samt 9 div. bestik af sølv L. 21 cm
Plet strøske m/ mangel L. 20 cm. medfølger. Brugsspor & graveringer. Vægt for del m/ emalje & sterling ca. 40 gr. Vægt for del m/ sterling ca. 4 gr. Samlet vægt for dele m/ sølv ca. 441 gr. (18)

Cohr, Georg Jensen, A. Michelsen m.fl.: En samling sølv og sterlingsølv (53)

Hørsholm 22. nov.

Vurdering

13.000

10.500

Ole Hagen 1913-1984 for A. Michelsen. 'Tulip' 6 personers sæt sølvbestik. (18)
Hørsholm 27. nov.

Vurdering

7.600

5.200

Etui/ tabatière samt to sukkertænger af sølv og sterlingsølv (3)
Vejle 22. nov.

Vurdering

1.500

Russisk sølvsmed. Serveringsske af sølv, Moskva ca. 1895
Vejle 26. nov.

Vurdering

2.200

Samling diverse sølv, bla. Evald Nielsen og Georg Jensen (8)
Aarhus 19:39

Vurdering

7.600

6.000

Vejle 22. nov.

Vurdering

3.000

Vejle 23. nov.

Vurdering

4.400

3.600

Aalborg 22. nov.

Vurdering

1.300

Solitairevedhæng med brilllant på 0.05 ct, 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Aarhus 25. nov.

Vurdering

1.200

Vedhæng med brillanter, 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Aarhus 28. nov.

Vurdering

1.300

Et par russiske teskeer lavet til kroningen af zar Alexander II, 1855 (2)
Vejle 26. nov.

Vurdering

Samling af bestik af sølv. (8)
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

2.800

Vedhæng med diamanter af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Aarhus 28. nov.

Vurdering

2.400

900

2023-1500 Samling ravringe af sterling sølv (6)
København 28. nov.

Vurdering

Aarhus 28. nov.

Vurdering

1.300

Tidlig Hingelberg-potageske i sølv, 1906
Vejle 24. nov.

Vurdering

1.500

1.300

Et par øreringe med agat af forgyldt sterlingsølv (2)
København 26. nov.

Vurdering

Pandora, Grann & Laglye m.fl. En samling smykker og bestikdele af sølv og sterlingsølv (7)
Vejle 20:34

Vurdering

1.500

Par cocktailøreringe af  forgyldt sterlingsølv (2)
København 26. nov.

Vurdering

Horsens Sølvvarefabrik m.fl. Børnebestik af sølv fra 'Eventyrserien' (15)
Vejle 23. nov.

Vurdering

4.600

3.800

A. Michelsen: Samling margueritsmykker. (4)
Hørsholm 18:50

Vurdering

850

Armring med cubiske zirkoner
Aarhus 26. nov.

Vurdering

Slipseholder af 8 kt. guld
Aarhus 25. nov.

Vurdering

3.000

1.300

Aarhus 25. nov.

Vurdering