A. Halberstadt, Th. Marthinsen m.m. Samling div. bestik af sølv & sterlingsølv. (18)
A. Halberstadt, Th. Marthinsen m.m. Samling div. bestik af sølv & sterlingsølv bl.a.
A. Halberstadt Dobbeltriflet middagsske fra 1881 af sølv L. 21 cm
Th. Marthinsen, Norway Viking Rose spade af sterling L. 12,5 cm
Sorenco juleske 1965 med 4 adventslys af forgyldt sterlingsølv med emalje m/ tryk, L. 16,5 cm
Horsens Sølvvarefabrik 2 serveringsskeer af sølv L. 16-20,5 cm
3 byskeer - 'København, Sorø & Kolding' - af sølv L. 12-14 cm
Samt 9 div. bestik af sølv L. 21 cm
Plet strøske m/ mangel L. 20 cm. medfølger. Brugsspor & graveringer. Vægt for del m/ emalje & sterling ca. 40 gr. Vægt for del m/ sterling ca. 4 gr. Samlet vægt for dele m/ sølv ca. 441 gr. (18)
Auktionen afsluttes: 22. nov. 2024 18:50
7 dage 20 timer 3 minutter 55 sekunder