Vurdering

DKK 9.000

Vejle

6485209

Penta Preziosi. Halskæde i 18 kt. hvidguld med integreret cirkelformet vedhæng prydet med 21 brillantslebne diamanter på tilsammen 0.53 ct. Farve: Wesselton-Crystal (H-J), klarhed: VS og enkelte SI. L. vedhæng + kæde 43 cm, Ø vedhæng 1,7 cm. Vægt 5 g. Lette brugsspor.

DKK 7.400

Halskæde med integreret vedhæng med rav

Aarhus 28. nov.

Vurdering

3.200

1.700

Georg Jensen. Jacqueline Rabun. 'Mercy' halskæde med diamant vedhæng i 18 kt. guld i GJ æske.
Odense 28. nov.

Vurdering

6.400

5.200

Smykkesæt af sølv med røgtopas
Aarhus 26. nov.

Vurdering

3.200

850

Georg Jensen. Nina Koppel. 'Fusion' armbånd af 18 kt. guld m/ 8 diamanter i GJ æske.
Odense 28. nov.

Vurdering

6.400

5.600

Moderne brillantvedhæng samt halskæde af 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 28. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Bent Knudsen, Kolding. Moderne ring og vedhæng med kæde i sterlingsølv (3)
Vejle 28. nov.

Vurdering

2.200

Ole Lynggaard: 'Blomsterkurv' vedhæng af 18 kt. hvidguld med mat bjergkrystal.
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

7.600

5.200

Halskæde med vedhæng med brillanter, 14 kt. guld
Aarhus 28. nov.

Vurdering

4.600

2.400

Et par safir- og diamantørehængere i 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 25. nov.

Vurdering

10.000

8.600

Halskæde med vedhæng af 14 kt. guld
Aarhus 25. nov.

Vurdering

3.600

Kranz & Ziegler Couture, halskæde med brillant vedhæng, 14 kt. guld
Aarhus 25. nov.

Vurdering

4.600

2.400

To halskæder med vedhæng af 14 kt hvidguld, 7,4 gr
København 28. nov.

Vurdering

4.600

3.400

Georg Jensen. Infinity halssmykke af sterlingsølv.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

850

Ole Lynggaard: 'Forest' vedhæng og halskæde af 18 kt. guld. (2)
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

9.000

6.400

Odense 28. nov.

Vurdering

1.500

Ole Lynggaard: 'Snakes' vedhæng af 18 kt. guld.
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

15.500

13.000

Ole Lynggaard: Stort 'Lotus' vedhæng af 18 kt. guld med diamanter og månesten.
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

19.000

15.500

From. Halskæde af 14 kt guld prydet med citrin.
Aalborg 28. nov.

Vurdering

10.000

7.200

Ole Lynggaard. Et par Spring øreringe af 18 hvidguld, med grøn kvarts
København 05. dec.

Vurdering

9.000

5.800

Ole Lynggaard: Unika 'Shooting Stars' vedhæng med turkis og diamanter.
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

11.500

9.000

Sort gummikæde med vedhæng af 8 kt. guld med diamant
Aarhus 25. nov.

Vurdering

6.400

Ole Lynggaard: 'Blooming/Shooting Stars' vedhæng til ørering.
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

10.500

6.400

Armlænke med brillanter, ca. 0.03 ct. 14 kt. guld
Aarhus 28. nov.

Vurdering

3.400

Ole Lynggaard: Shooting Stars vedhæng til ørering, 18 kt. guld
Hørsholm 05. dec.

Vurdering

10.500

6.400

Camévedhæng af 14 kt. guld, dertil en kæde af forgyldt sterling sølv
Aarhus 28. nov.

Vurdering

3.200