Børge Mogensen . Lænestol model 2207 i cognacfarvet læder
Børge Mogensen (1914-1972). Lænestol, betrukket med originalt cognacfarvet læder, løse hynder i sæde og ryg. Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model 2207. H. 78, B. 69, Sh. 44 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, herunder ridser på læder og slitage.
Slutter om 1 dag 23 timer 45 minutter 13 sekunder