Figur af bemalet sandsten i form af musicerende par, 1900-tallets midte

Vurdering

København

6492662

Figur af bemalet sandsten i form af musicerende par, sign. 'S.F.' på soklen. 1900-tallets midte. H. 26 cm.
Fremstår med aldersspor.

Firkantet lanterne, sekskantet lanterne samt diverse reservedele

Hørsholm 22. nov.

Vurdering

1.900

Norsk almue stol af bemalet træ, ca. 1800
København 22. nov.

Vurdering

Vejle 26. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Borddekoration i form af hane & høne, patineret messing. (2)
Odense 29. nov.

Vurdering

650

Japansk hinterglas maleri, 1900 tallet
Odense 22. nov.

Vurdering

Et par piedestaler af hardwood, 20 årh. (2)
Roskilde 22. nov.

Vurdering

Bala Krishna af bronze, Indien, antageligt 17-1800-tallet
Vejle 01. dec.

Vurdering

2.400

1.800

Dahl Jensen for B&G. Sjælden Art Nouveau figur af porcelæn i form af en ung kvinde
København 26. nov.

Vurdering

2.200

Kgl. P. / Royal Copenhagen. Figur med mandarinænder
Aarhus 27. nov.

Vurdering

1.800

Royal Copenhagen, B&G. Samling figurer af porcelæn (15)
København 22. nov.

Vurdering

1.500

Just Andersen. Figur af diskometal i form af kvinde.
Hørsholm 23. nov.

Vurdering

1.500

Anna Marie Junker. Skulptur i stentøj
Aarhus 28. nov.

Vurdering

3.200

1.900

Dahl Jensen. Figur af porcelæn i form af pige med hund, nr. 1085
København 26. nov.

Vurdering

900

Hoved, udskåret & delvist bemalet træ, 1900-tallet
Odense 24. nov.

Vurdering

Tivoli x Normann Copenhagen. 5 x 'Tale' figurer (5)
København 27. nov.

Vurdering

Plymouth kølerfigur, forniklet metal, 1900-tallets 1. halvdel.
Odense 24. nov.

Vurdering

Knud Kyhn for Royal Copenhagen. Stentøjsfigur i form af abe, unika
Roskilde 27. nov.

Vurdering

1.900

Bertel Thorvaldsen med 'Håbets gudinde', figur af bisquit porcelæn
Roskilde 22. nov.

Vurdering

Lænestol overpolstret med fåreskind, 1900-tallets midte
Roskilde 23. nov.

Vurdering

14.000

13.000

Gertrud Kudielka for L. Hjorth: En figur i form af vandbærer
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

900

Lladro, Nadal. Samling figurer af keramik (3)
Vejle 23. nov.

Vurdering

1.200

Italiensk kaffekande af sølv i traditionel mellemøstlig form, 1900-tallet
Vejle 26. nov.

Vurdering

8.000

6.600

Kai Nielsen for Bing & Grøndahl,  siddende grønlandsk kvinde.
Aalborg 26. nov.

Vurdering

2.200

800

Juan Carlos Fierro. Figurkomposition
Vejle 23. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Vejle 23. nov.

Vurdering

3.000

2.400