Et par piedestaler af hardwood, 20 årh. (2)

Vurdering

DKK 2000

Roskilde

6493393

Et par piedestaler af hardwood i form af antikke søjler. H. 51 og 76 cm. 20 årh. (2)

Et par piedestaler af travertin (2)

Roskilde 02. nov. 13:36

Vurdering

Et par piedestaler af bemalet og guldstafferet træ, 1900-tallets midte (2)
Hørsholm 4:49

Vurdering

900

Et par vaser af gulligt glas dekorerede med fugle mellem siv, 20. årh.
Hørsholm 18:42

Vurdering

Kinesisk piedestal af lakeret hardwood, udskårne sprosser og ben, 19./20. årh.
Hørsholm 18:35

Vurdering

Figur af bemalet sandsten i form af musicerende par, 1900-tallets midte
København 03. nov. 11:00

Vurdering

Hørsholm 16:23

Vurdering

Japansk hinterglas maleri, 1900 tallet
Odense 19:48

Vurdering

Et par havefigurer i form af løver (2)
Hørsholm 17:26

Vurdering

Frimurer stage af bronze
København 03. nov. 19:28

Vurdering

Kinesisk fad af jade med perlemor.
Aalborg 03. nov. 18:28

Vurdering

Tre figurer skåret i bowenit samt fedtsten (4)
Hørsholm 15:26

Vurdering

Britta Madsen & Søren Gøtrup. Glasskulptur 'Shaman' (cd)
Aalborg 05. nov. 18:11

Vurdering

8.000

5.400

Johannes Hedegaard for Royal Copenhagen. Buste
Aarhus 04. nov. 20:18

Vurdering

Vejle 18:54

Vurdering

Et par figurer forestillende fugle skåret af grøn bowenit
Hørsholm 14:31

Vurdering

850

Hørsholm 14:17

Vurdering

850

Axel Holm. Par klassiske manchetknapper af 14 kt. guld. (2)
Odense 07. nov. 18:40

Vurdering

Et par figurer forestillende fugle skåret af grøn bowenit (2)
Hørsholm 17:24

Vurdering

To sæt saltkar og en samling saltskeer i sterlingsølv og sølv (31)
Vejle 18:34

Vurdering

3.000

Emil Gallé. Vase af farvet glas, 1900-tallets første halvdel
Aarhus 02. nov. 19:00

Vurdering

Rubin- og safirørestikker af 18 kt. guld, 10,1 g. (2)
Hørsholm 07. nov. 21:05

Vurdering

7.600

6.000

Hørsholm 14:22

Vurdering

Carl M. Cohr. Funkis bordskål af sølv, anno 1938
Vejle 05. nov. 18:46

Vurdering

9.000

7.000

Niels Jørgen Haugesen. Spisebord med udtræk og en tillægsplade (2)
Odense 09. nov. 17:16

Vurdering

600

Firkantet lanterne, sekskantet lanterne samt diverse reservedele
Hørsholm 14:19

Vurdering

1.900