Ubekendt kunstner, stilleben, i ældre stil, 20 årh.

Vurdering

DKK 1600

Roskilde

6492889

Ubekendt kunstner, stilleben/kopimaleri, i ældre stil, Olie på lærred, signeret. 34 x 44 (57 x 66) cm. 20 årh.

DKK 850

Theodore Schrader, f. ?, d. 1897. Interiør med ældre herre

Aarhus 05. nov. 18:13

Vurdering

Persisk Patchwork, 242x177 cm.
København 07. nov. 12:54

Vurdering

3.200

1.900

Persisk Patchwork tæppe, 257x220 cm.
København 18:30

Vurdering

3.200

Samling ældre instrumenter (4)
København 05. nov. 20:40

Vurdering

1.700

Vintage diamantring af 18 kt. guld og platin, i alt ca. 0.36 ct. 1900-tallets midte
Vejle 07. nov. 18:22

Vurdering

5.000

3.600

Stettiner grødfad af fajance med blomsterdekoration, ca. 1780-1820
Vejle 19:14

Vurdering

Diamantring af 14 kt. guld og hvidguld med tre diamanter. Ringstr. 53,5.
Hørsholm 07. nov. 19:55

Vurdering

Stettiner dyb tallerken af fajance dekoreret med blomst, ca. 1750-1770
Vejle 20:26

Vurdering

Seks batterier til diverse Mustang Electric El - Cykler (6)
Roskilde 31. okt. 18:04

Vurdering

4.400

Samling julepynt fra 1900-tallets anden halvdel, ca. 200 stk.
Roskilde 03. nov. 17:20

Vurdering

2.800

Tysk plakat for film med Fy & Bi, 'Die lustigen Vagabunden', ca. 1927
Vejle 04. nov. 19:58

Vurdering

Georg Jensen, 'Konge', middagsbestik af sterlingsølv (30)
Vejle 04. nov. 20:31

Vurdering

7.000

5.200

Omega 'Seamaster Day-Date'. Vintage herreur i stål med guldkappe, ca. 1970
Vejle 31. okt. 20:18

Vurdering

8.000

6.400

Ubekendt kunstner. 19. Årh. Maleri med lyserøde roser.
Hørsholm 19:55

Vurdering

Ubekendt kunstner: Parti med kirker og marker, olie på lærred
Hørsholm 14:53

Vurdering

800

Ubekendt kunstner: Kvinde i rød kjole, olie på lærred - 1934
Hørsholm 12:59

Vurdering

800

Karin Lanng. Komposition, `Vinterdag` 90x120 cm.
Odense 02. nov. 17:29

Vurdering