Vintage diamantring af 18 kt. guld og platin, i alt ca. 0.36 ct. 1900-tallets midte

Vurdering

DKK 5000

Vejle

6483423

Vintage diamantring af 18 kt. guld og platin prydet med 3 diamanter med ældre slibninger, i alt ca. 0.36 ct. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: P1. 1900-tallets midte. Stemplet: L.W&G, 18 ct & Plat.
vægt ca. 1,8 g. Front B. 0,49 cm. Ringstr. 50/15,75. Aldersrelateret brugsspor.

DKK 3.600

Diamantring af 14 kt. guld og hvidguld med tre diamanter. Ringstr. 53,5.

Hørsholm 07. nov. 19:55

Vurdering

Samling julepynt fra 1900-tallets anden halvdel, ca. 200 stk.
Roskilde 03. nov. 17:20

Vurdering

2.800

Georg Jensen, 'Konge', middagsbestik af sterlingsølv (30)
Vejle 04. nov. 20:31

Vurdering

7.000

5.200

Et par smaragd- og brillantørestikker i 18 kt. guld (2)
Vejle 04. nov. 19:00

Vurdering

25.000

21.000