Georg Poulsen. Bymotiv m/ træer. (cd)

Vurdering

DKK 1100

Odense

6490152

Georg Poulsen (1911-1977). Bymotiv m/ træer, olie på lærred, sign. Georg P., 46 x 66 cm. (60 x 79 cm.)

Georg Poulsen (1911-1997): Opstilling med citron og æble.

Hørsholm 06. nov. 19:35

Vurdering

2.800

1.700

Victor Brockdorff. Havemotiv. 1983
Roskilde 02. nov. 16:04

Vurdering

E. Thorbjørn. Grønlandsk bygd m/ fangere ved hytte. (cd)
Odense 08. nov. 18:48

Vurdering

Johannes Andersen. Landskab m/ to personer m.m. (2)
Odense 02. nov. 16:10

Vurdering

Einer Johansen. Parisermotiv fra Place Piaalle. (cd)
Odense 09. nov. 19:00

Vurdering

Harald Wentzel. Motiv med åløb, bjerge i baggrunden (cd)
Odense 02. nov. 13:14

Vurdering

Axel Bredsdorff m.m., olie på lærred, landskaber (3)
Odense 02. nov. 16:09

Vurdering

Jens Ulrich Petersen. Figurkomposition fra serien 'Byens billeder'
Vejle 02. nov. 20:39

Vurdering

6.400

Johannes Meyer Andersen. Høstmotiv
Vejle 08. nov. 19:33

Vurdering

Ubekendt kunstner. Skovparti med å, olie på lærred
Aalborg 06. nov. 20:19

Vurdering

Troels Trier, olie på lærred, motiv m/ køer (cd)
Odense 02. nov. 16:04

Vurdering

A. K. Kieldrup. Landskab med gårdparti
Aarhus 05. nov. 20:00

Vurdering

6.400

Ubekendt maler. Landskab med å, 1921
Vejle 19:00

Vurdering

Axel Bredsdorff. Rygvendt kvinde
Vejle 19:23

Vurdering

Aalborg 05. nov. 20:00

Vurdering

60.000

40.000

Niels Holbak, olie på lærred, vinterlandskab (cd)
Odense 08. nov. 11:46

Vurdering

Ingolf Due. Skovparti, olie på lærred
Odense 02. nov. 13:56

Vurdering

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 02. nov. 15:01

Vurdering

Ubekendt kunstner: Kystparti, 1907, sign. M. Enna.
Odense 08. nov. 20:19

Vurdering

Aage Arbjerg. Landskabsmotiv fra Hirsholmene, 2003
Aarhus 04. nov. 18:56

Vurdering

Theo Jensen-Husby, olie på lærred, strandmotiv (cd)
Odense 02. nov. 13:15

Vurdering

Albert Stegler. Landskabsparti med bondegård, 1927
Vejle 08. nov. 20:46

Vurdering

Yrsa Isabel Lind. Komposition med kvinder
Aarhus 05. nov. 18:04

Vurdering

Carl von Schmidt-Phiseldeck. Landskabsparti, 1891
Vejle 17:15

Vurdering

Ib Eisner (1925-2003): Aftenliv ved kiosk i Dyrehavsbakken, olie på lærred
Hørsholm 02. nov. 15:10

Vurdering