Dobbeltkapslet lommeur fra udført af 14 kt guld.
Dobbeltkapslet lommeur fra udført af 14 kt guld. Urskive med romertal indeks. Ø. ca. 32 mm, stemplet '0,585 T.W.' på bække kapslet. Støvkapsel er i forgyldt metal. Samlet vægt af selv ure (inkl. urværk) ca. 24,9 gram. Fremstår med brugsspor herunder ridser. Graveringer på front kapsel. Uret gik ikke ved indlevering. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten.
Slutter om 7 dage 0 timer 20 minutter 12 sekunder