Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Et par franske empirestager af forgyldt bronze (2)

Vurdering

DKK 5000

Vejle

6486251

Et par franske empirestager af forgyldt bronze, støbt med kannelleret stamme hvilende på tre akantusdækkede løvefødder på tresidet fodstykke, aftagelige lysmanchetter. H. 25,5 cm. Fremstår med brugsspor, den ene med bule på mundstykke. (2)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

11.10, 20.36

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

11.10, 21.06

Otto Bache: Portræt af Forpagter Schumacher, bly

Vurdering

1.400DKK

Startpris

650DKK

Hørsholm

11.10, 17.46

Bordlampe af forgyldt og patineret bronze, 1800-tallet

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

11.10, 16.41

686260 - Vedhæng med halskæde af guld

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

3.200DKK

København

10.10, 20.45

Armring med cubiske zirkoner

Vurdering

1.600DKK

Startpris

750DKK

Aarhus

11.10, 18.17

Cartier 'Must de Cartier Ronde'. Dameur i forgyldt sterlingsølv, 1990'erne

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.600DKK

Hørsholm

10.10, 20.40

Louis Vuitton. 'Montsouris GM' rygsæk af Monogram Canvas

Vurdering

9.000DKK

Startpris

7.200DKK

Vejle

20.15

Pure Leaf. Samling ringe og øreringe (9)

Vurdering

1.800DKK

Startpris

900DKK

København

10.10, 13.50

Smykkesæt med perler og rosakvarts

Vurdering

3.200DKK

Startpris

850DKK

Aarhus

11.10, 18.14

Pure Leaf. Samling smykker Sort forgyldt belagt med 18 kt. guld (15)

Vurdering

1.400DKK

item.HighestBidLabel

750DKK

København

9.10, 16.25

Pure Leaf. Tre par øreringe model Serra (6)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

København

10.10, 20.17

Chopard 'Classic'. Dameur i 18 kt. guld med safirer, ca. 2000

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

20.40

Vacheron Constantin. Vintage herreur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne

Vurdering

32.000DKK

Startpris

24.000DKK

Vejle

11.10, 20.04

Herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Aqua Terra, ref. 196.1114

Vurdering

31.000DKK

Startpris

22.000DKK

Roskilde

20.28

Vintage Omega Quartz, herrearmbåndsur fra 1979

Vurdering

2.000DKK

item.HighestBidLabel

1.400DKK

Aarhus

9.10, 19.55

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)