Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Knud Edsberg (1911-2003): Mark med heste, olie på lærred (CD)

Vurdering

DKK 1100

Hørsholm

6477201

Sign. Edsberg. 40 x 50 cm.

Knud Edsberg (1911-2003): Mark med hest og køer, olie på lærred (CD)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

Hørsholm

11.10, 14.00

Knud Edsberg (1911-2003): Landskab med huse og møller, olie på lærred (CD)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

Hørsholm

11.10, 14.01

Knud Edsberg. Motiv m/ svaner. (cd)

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.400DKK

Odense

11.10, 12.38

Lorange: Profilportræt af kvinde, olie på lærred

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Hørsholm

12.10, 18.03

Troels Trier (1879-1962): Mark med køer, olie på lærred (CD)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

Hørsholm

11.10, 16.09

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.000DKK

Vejle

9.10, 19.57

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.600DKK

Vejle

12.10, 20.26

Thomas Graae (f. 1897): Landskab, olie på masonit (CD)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

600DKK

Hørsholm

12.10, 18.06

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.400DKK

Vejle

9.10, 20.19

Jørgen Nash. 'Gubben Noach', 1950 (cd)

Vurdering

54.000DKK

Startpris

20.000DKK

Vejle

9.10, 19.29

Ubekendt svensk kunstner Ing-Marie? 'Vägen till...', mørtel på plade

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Hørsholm

12.10, 18.07

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

10.500DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

9.10, 19.29

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.400DKK

Vejle

10.10, 19.43

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

11.500DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

12.10, 19.13

Jon Gislason. 'Kærester'

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.200DKK

Vejle

8.10, 20.07

Jon Gislason. 'Møde'

Vurdering

6.400DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

12.10, 19.02

Hostrup Petersen + Johansen. 1988. 'Leifsgade 22' Kunstmappe mm.

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

12.10, 20.47

Jesper Bech-Larsen: 'Cucumber', olie og assemblage på lærred

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

12.10, 14.35

Anuica Maran (f. 1918): Landskab med figur med husdyr, olie på lærred

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Hørsholm

12.10, 18.13

Tina Sonnichsen. Landskabsparti, olie på lærred (cd)

Vurdering

9.400DKK

Startpris

5.600DKK

Vejle

12.10, 20.12

Jon Gislason. 'Kvinde på Fanø'

Vurdering

9.000DKK

Startpris

7.200DKK

Vejle

12.10, 19.15

Paul Gadegaard (1920-1992): Herreportræt, kul på papir, 1946 (CD)

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

Hørsholm

12.10, 18.15

Thomas Dam. Fiskerfigur

Vurdering

4.000DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

11.10, 18.40

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)