Aarne Alanko. Klippelandskab ved sø, bjerg i baggrunden. (cd)

Vurdering

DKK 1400

Odense

6493113

Aarne Alanko (1896-1968). Aftenstemning over klippelandskab ved sø, bjerg i baggrunden, indrammet m/ glas olie på lærred - enkelte farvebortfald, sign. Aarne Alanko, 31,5 x 40 cm. (36 x 43) cm.

Hermann Nowak. Høstscene m/ personer, lurende uvejr i baggrunden.

Odense 05. nov. 19:07

Vurdering

Frederik Engelfelt. Fiskerleje m/ både.
Odense 08. nov. 18:48

Vurdering

Johannes Andersen. Landskab m/ to personer m.m. (2)
Odense 02. nov. 16:10

Vurdering

Frode Kierulf, olie på lærred, kroscene m/ person (cd)
Odense 02. nov. 13:16

Vurdering

Gustav P. Rimmer. Norsk fjordparti. (cd)
Odense 08. nov. 18:42

Vurdering

Axel Bredsdorff m.m., olie på lærred, landskaber (3)
Odense 02. nov. 16:09

Vurdering

Ubekendt kunstner. Landskab m/ siddende bondekone.
Odense 08. nov. 18:54

Vurdering

1.300

Franz Sedivy. Kvindeportræt samt skitsen. (2) (cd)
Odense 02. nov. 17:20

Vurdering

11.000

6.800

Kasia Banas. Tre landskabspartier, olie på lærred (3) (cd)
Vejle 02. nov. 18:28

Vurdering

5.400

3.400

Kasia Banas. Landskab med både (cd)
Vejle 03. nov. 19:24

Vurdering

6.800

4.600