Lars Dan, Kai Lindemann, Berta Moltke m.m. Samling grafik. (5)
Lars Dan (f. 1960), Berta Moltke (f. 1938), Svend Boe Haugaard (f. 1944) & Kai Lindemann (1931-2007). Samling grafik, bl.a.
Lars Dan. Figurkomposition, farvelitografi - enkelte håndteringsmærker ved kanter, sign. Lars Dan 88, bladstørrelse 59 x 42 cm.
Svend Boe Haugaard. Komposition, indrammet farvelitografi 1/1, sign. i bly, 44 x 35,5 cm. (63 x 50,5) cm.
Kai Lindemann. Landskab, indrammet farvelitografi 113 / 400, sign. i bly Lindemann 94, 30 x 40 cm. (52,5 x 62,5) cm.
'Persepolis' & 'Nefertiti', indrammede litografier i farve 124 / 400 & 209 / 450, sign. B. Moltke, 39 x 59 cm. (60 x 78) cm. & 59 x 39 cm. (78 x 60) cm. (5)
Auktionen afsluttes: 07. dec. 2024 17:57
8 dage 20 timer 6 minutter 59 sekunder